Uniwersytet Medyczny w Łodzi na XVI Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki

Opublikowane w Aktualności
Kwi
25

W ramach XVI Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w dniu 22 kwietnia w Gmachu Farmacji odbył się Dzień z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Do Auli przy u. Muszyńskiego 2 przybyli mieszkańcy miasta i województwa. Na rozpoczęcie wszyscy wysłuchali wykładu dotyczącego „Wpływu słońca na skórę”, autorstwa Pani Doktor Anny Erkiert-Polguj. W kolejnym wykładzie Pani Doktor Paulina Mucha opowiedziała „Jak działają filtry przeciwsłoneczne”. Można było również dowiedzieć się wszystkiego o konserwantach w kosmetykach, opowiadała o tym Pani Profesor Elżbieta Budzisz. Wykład wygłosił także Pan Profesor Krzysztof Walczyński, który opowiedział zgromadzonym jakie substancje barwne używane są w kosmetykach – naturalne czy syntetyczne? Na zakończenie Pani Dziekan Wydziału Farmaceutycznego – Profesor Elżbieta Mikuciuk-Olasik wygłosiła wykład o suplementach.

Oprócz bloku wykładowego odbył się również w tym dniu blok warsztatowy. Pracownicy Zakładu Chemii Surowców Kosmetycznych zorganizowali pokaz produkcji kosmetyków w laboratorium. Natomiast w Zakładzie Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej można było obejrzeć i dowiedzieć się wszystkiego o urządzeniach kosmetycznych.

W tym roku Festiwalowi przyświecało hasło – „Wiedza bez granic”.

Najnowsze aktualności

 • Nowa siedziba Zakładu

  Informjemy, iż od dnia 1 października br Zakład Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej mieści się przy ul. Muszyńskiego 1. Sale ćwiczeniowe …więcej »
 • Zebranie Koła Kosmetologii

  Zapraszamy na spotkanie Koła Kosmetologii 13 listopada 2018 (wtorek), o godzinie 19. Spotkanie odbędzie się w nowym Zakładzie Kosmetologii i …więcej »
 • Zapraszamy na studia magisterskie

  Osoby zainteresowane kontynuacją studiów na kierunku kosmetologia zapraszamy na studia magisterskie uzupełniające. Termin składania dokumentów 07.09.2018. Miejsce: Dział Rekrutacji i …więcej »
 • Kolejna edycja STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

  Biuro Oddziału Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi informuje, iż kończy się I edycja STUDIÓW PODYPLOMOWYCH „Nowe kierunki …więcej »
 • Trzymaj rękę na pulsie – Rejestracja trwa!

  Rejestracja na Uniwersytet Medyczny w Łodzi nadal trwa! Do 12 września 2018 r. możecie zarejestrować się jeszcze na: Biotechnologię – studia niestacjonarne I stopnia Elektroradiologię – …więcej »
Biuro Promocji Uniwersytet Medyczny w Łodzi © 2015