Oddział Kosmetologii zadba o łódzkich seniorów

Opublikowane w Aktualności
Lip
18

Oddział Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, firma Delia Cosmetics Sp. z o.o. oraz Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podjęły się przygotowania i wdrożenia programu zabiegów kosmetycznych dedykowanych seniorom.

W ramach projektu Zabiegi kosmetyczne jako element edukacji prozdrowotnej i sposób poprawy jakości życia ludzi starszych studentki kierunku kosmetologia, pod opieką nauczycieli akademickich, będą przeprowadzać serie zabiegów w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Narutowicza 114 w Łodzi.

Opracowany pakiet zabiegów uwzględnia szczególne potrzeby osób starszych, zarówno zdrowotne (związane z typowymi dla wieku schorzeniami i ograniczeniami), jak i emocjonalne (wynikające z pragnienia poczucia akceptacji oraz potrzeby kontaktu).

Firma Delia Cosmetics Sp. z o.o. zaopatrzyła Oddział w potrzebne kosmetyki oraz część sprzętu. Przeprowadziła także szkolenie z wizażystą poświęcone makijażowi odpowiedniemu dla osób starszych. Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi finansuje pozostałe niezbędne narzędzia i urządzenia.

IMG_3884

Najnowsze aktualności

 • Nowa siedziba Zakładu

  Informjemy, iż od dnia 1 października br Zakład Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej mieści się przy ul. Muszyńskiego 1. Sale ćwiczeniowe …więcej »
 • Zebranie Koła Kosmetologii

  Zapraszamy na spotkanie Koła Kosmetologii 13 listopada 2018 (wtorek), o godzinie 19. Spotkanie odbędzie się w nowym Zakładzie Kosmetologii i …więcej »
 • Zapraszamy na studia magisterskie

  Osoby zainteresowane kontynuacją studiów na kierunku kosmetologia zapraszamy na studia magisterskie uzupełniające. Termin składania dokumentów 07.09.2018. Miejsce: Dział Rekrutacji i …więcej »
 • Kolejna edycja STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

  Biuro Oddziału Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi informuje, iż kończy się I edycja STUDIÓW PODYPLOMOWYCH „Nowe kierunki …więcej »
 • Trzymaj rękę na pulsie – Rejestracja trwa!

  Rejestracja na Uniwersytet Medyczny w Łodzi nadal trwa! Do 12 września 2018 r. możecie zarejestrować się jeszcze na: Biotechnologię – studia niestacjonarne I stopnia Elektroradiologię – …więcej »
Biuro Promocji Uniwersytet Medyczny w Łodzi © 2015