Oddział Kosmetologii zadba o łódzkich seniorów

Opublikowane w Aktualności
Lip
18

Oddział Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, firma Delia Cosmetics Sp. z o.o. oraz Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podjęły się przygotowania i wdrożenia programu zabiegów kosmetycznych dedykowanych seniorom.

W ramach projektu Zabiegi kosmetyczne jako element edukacji prozdrowotnej i sposób poprawy jakości życia ludzi starszych studentki kierunku kosmetologia, pod opieką nauczycieli akademickich, będą przeprowadzać serie zabiegów w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Narutowicza 114 w Łodzi.

Opracowany pakiet zabiegów uwzględnia szczególne potrzeby osób starszych, zarówno zdrowotne (związane z typowymi dla wieku schorzeniami i ograniczeniami), jak i emocjonalne (wynikające z pragnienia poczucia akceptacji oraz potrzeby kontaktu).

Firma Delia Cosmetics Sp. z o.o. zaopatrzyła Oddział w potrzebne kosmetyki oraz część sprzętu. Przeprowadziła także szkolenie z wizażystą poświęcone makijażowi odpowiedniemu dla osób starszych. Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi finansuje pozostałe niezbędne narzędzia i urządzenia.

IMG_3884

Najnowsze aktualności

Biuro Promocji Uniwersytet Medyczny w Łodzi © 2015