Konferencja Kosmetologia- nauka i przyszłość

Opublikowane w Aktualności
Mar
15

Dnia 12 marca 2016 odbyła się konferencja pt. „Kosmetologia – nauka i przyszłość” zorganizowana przez Katedrę Kosmetologii Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Fundację FUMED. W Konferencji uczestniczyli wykładowcy z liczących się Uczelni z całej Polski, pracujący kosmetolodzy oraz studenci kierunku Kosmetologia i pokrewnych z całego kraju. Łącza liczba uczestników to ponad 300 osób.

Obrady i dyskusje toczyły się w kilku sesjach tematycznych. W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele firm z branży kosmetycznej i przedstawiciele czasopism branżowych.

Konferencję uświetnili przedstawiciele władz Wydziału Farmaceutycznego Prof. Krzysztof Walczyński – Kierownik Oddziału Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Prodziekan ds. Nauki Prof. Justyn Ochocki.

Dla młodych naukowców zorganizowana została sesja plakatowa, która zakończyła się wręczeniem dyplomów i nagród ufundowanych przez Firmę Kosmetyczną Ziaja.

W kuluarach prowadzone były burzliwe dyskusje dotyczące wysłuchanych wykładów, które będą zapewne inspiracją do rozwoju nowoczesnej kosmetologii i skłonią do współpracy pomiędzy uczelnią i przemysłem.

Z wstępnych informacji uczestników Konferencji sądzimy, że spotkanie zakończyło się sukcesem i mamy nadzieję, że spotkamy się za dwa lata na następnej konferencji w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy
Prof. Elżbieta Budzisz
Dr Anna Erkiert-Polguj

Nagrody w sesji plakatowej:

I miejsce
Agata Markiewicz, Bożena Tyszczuk, Monika Pasikowska
Wpływ pochodnych witaminy K na kondycję skóry naczyniowej:bezpieczeństwo stosowania i skuteczność działania kosmetyków zawierających różne stężenia substancji czynnej.

II miejsce
Izabela Załęska, Agata Pietrzycka
Wpływ dermokosmetyku z ektoiną na uwalnianie cytokin prozapalnych przez komórki skóry wrażliwej.

III miejsce
Urszula Tałałaj, Agnieszka Markowska
Synteza peptydów o potencjalnym działaniu przeciwstarzeniowym.

Wyróżnienia:
Magdalena Wyszkowska-Kolatko, Paulina Koczurkiewicz, Karolina Słoczyńska, Ewa Skrzypczak-Pietraszek, Elżbieta Pękala
Badania in vitro nad cytotoksycznością wyciągów wodnych z wąkroty azjatyckiej.

Angelika A. Adamus-Grabicka, Mirella Batory, Elżbieta Budzisz
Rodzaje liposomów stosowanych w dermatologii oraz kosmetologii i ich zastosowanie do modyfikacji włókien polikaprolaktonowych.

Marta Klimczyk-Caryk, Andrzej Kaszuba, Jacek Arct, Katarzyna Pytkowska, Dorota Kołakowska
Wpływ soli cynkowej kwasu oktanoilosalicylowegona aktywność gruczołów łojowych.

Najnowsze aktualności

 • Nowa siedziba Zakładu

  Informjemy, iż od dnia 1 października br Zakład Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej mieści się przy ul. Muszyńskiego 1. Sale ćwiczeniowe …więcej »
 • Zebranie Koła Kosmetologii

  Zapraszamy na spotkanie Koła Kosmetologii 13 listopada 2018 (wtorek), o godzinie 19. Spotkanie odbędzie się w nowym Zakładzie Kosmetologii i …więcej »
 • Zapraszamy na studia magisterskie

  Osoby zainteresowane kontynuacją studiów na kierunku kosmetologia zapraszamy na studia magisterskie uzupełniające. Termin składania dokumentów 07.09.2018. Miejsce: Dział Rekrutacji i …więcej »
 • Kolejna edycja STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

  Biuro Oddziału Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi informuje, iż kończy się I edycja STUDIÓW PODYPLOMOWYCH „Nowe kierunki …więcej »
 • Trzymaj rękę na pulsie – Rejestracja trwa!

  Rejestracja na Uniwersytet Medyczny w Łodzi nadal trwa! Do 12 września 2018 r. możecie zarejestrować się jeszcze na: Biotechnologię – studia niestacjonarne I stopnia Elektroradiologię – …więcej »
Biuro Promocji Uniwersytet Medyczny w Łodzi © 2015