Koło naukowe

SKN Kosmetologii działa na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi od 2011r.

Obecnie liczy ponad 20 członków. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Katedrze Kosmetologii. Głównym przedmiotem działalności koła jest poszerzanie wiedzy na tematy z zakresu kosmetologii, dermatologii, chirurgii plastycznej, zabiegów medycyny estetycznej oraz chemii.

Prelekcje przygotowywane są przez uczestników spotkania bądź zaproszonych gości. Organizowane są również spotkania, na których Członkowie Koła mają okazję zapoznać się z metodami syntezy związków wykorzystywanych w kosmetykach na zajęciach w laboratorium przy Zakładzie Kosmetologii.

Koło bierze także czynny udział w organizacji Drzwi Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Kolejnym przedsięwzięciem, w którym uczestniczymy, jest Festiwal Nauki w Łodzi organizowany na terenie Manufaktury. SKN kosmetologii miało także swoje stanowisko na Senioraliach organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi w roku 2014. Ponadto uczestnicy Koła prowadzą badania, których wyniki przedstawiane są na konferencjach i publikowane są w czasopismach naukowych. Poza regularnymi spotkaniami mamy w planach wyjazdy do instytutów, aby przybliżyć temat jakim jest opracowywanie nowych technologii oraz proces produkcji preparatów kosmetycznych.

 

 

Najnowsze aktualności

Biuro Promocji Uniwersytet Medyczny w Łodzi © 2015